Ile kosztuje dostęp do bazy firm?

kalkulator

Baza danych to podstawa działań marketingowych wielu firm. To najlepsze narzędzie pozwalające na nawiązanie kontaktu — pośredniego lub bezpośredniego — z potencjalnymi odbiorcami usług lub produktów. Bazę można stworzyć samodzielnie, co pozwala na zgromadzenie wiarygodnych i cennych rekordów, jednak jest przedsięwzięciem niezwykle czasochłonnym i wymagającym. Dlatego też w wielu przypadkach znacznie korzystniejszym rozwiązaniem okazuje się zakup gotowej bazy danych od sprawdzonego dostawcy (pamiętaj, że tylko wiarygodna i legalna baza danych może okazać się przydatna). Zastanawiasz się, jakim budżetem trzeba dysponować, aby móc kupić bazę danych? Poniżej przedstawiamy najważniejsze czynniki, które wpływają na jej koszt.

Jakie czynniki wpływają na koszt bazy danych?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć, ile kosztuje dostęp do bazy danych, gdyż wszystko zależy od tego, jakie są nasze oczekiwania. W PanoramieDanych wycena zawsze ustalana jest indywidualnie dla każdego klienta, gdyż potrzeby w tym zakresie bywają różne. W tym przypadku niemożliwe byłoby stworzenie jednolitego cennika.

Można jednak wyznaczyć pewne kluczowe czynniki wpływające na ostateczny koszt bazy danych. Są to m.in.:

  • liczba rekordów w bazie danych,
  • zawartość rekordów (tzn. zakres udostępnianych danych na temat firm),
  • sposób wykorzystania bazy danych (a dokładniej: liczba przeprowadzonych kampanii z zastosowaniem bazy danych).

Co ważne, im więcej rekordów w bazie, tym mniejsza będzie cena jednostkowa rekordu. Jednocześnie koszt jednostkowego dostępu do danych jest niższy niż opłata za możliwość skorzystania z bazy wielokrotnie.

Jeśli więc potrzebujesz wiarygodnej i dostosowanej do potrzeb bazy danych, zapraszamy do kontaktu z Panoramą Firm. Po krótkiej rozmowie i zapoznaniu się z Twoimi potrzebami (w tym przede wszystkim określeniu grupy docelowej), przedstawimy ci wycenę (bezpłatnie). Dopiero po zaakceptowaniu proponowanej wyceny oraz warunków współpracy, podpisywana jest umowa.

Jeśli jesteś zainteresowany zamówieniem bazy danych, zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

Nie trać więcej czasu!

Podpowiemy ci jakie rozwiązania dobrać abyś docierał do odpowiednich osób decyzyjnych.

Chcę się skonsultować