Przezorność popłaca. Jak uniknąć zakupu nielegalnej bazy danych?

nielegalna baza danych

Zakup bazy danych to najlepszy sposób, aby szybko pozyskać niezbędne kontakty i informacje na temat potencjalnych klientów, firm lub instytucji, do których chcemy skierować swój komunikat marketingowy. Ta forma pozyskiwania informacji na temat odbiorców może wpłynąć na skuteczność naszych działań pod warunkiem, że nabędziemy legalną bazę danych. Tylko wtedy możemy liczyć na to, że osiągniemy cel biznesowy, a jednocześnie nie narazimy się na przykre konsekwencje prawne.

Jak mieć pewność, że baza, którą planujemy kupić, jest legalna? Podstawą jest współpraca z doświadczonym i godnym zaufania dostawcą, który już na etapie wstępnych rozmów będzie w stanie potwierdzić wiarygodność oferowanych zasobów.

Legalność bazy przede wszystkim

Przed zakupem koniecznie trzeba to zweryfikować. Niestety nadal jeszcze na rynku dostępne są bazy, których legalność jest co najmniej wątpliwa. Bardzo ważne jest więc, aby firma, z którą planujemy nawiązać współpracę, posiadała udokumentowaną akceptację właścicieli danych na ich przetwarzanie. Warto też zadbać o wgląd w treść takiej zgody, aby poznać ustalony w niej zakres wykorzystania informacji.

Poznaj źródło bazy i metodologię pozyskiwania danych

W przypadku nielegalnych baz raczej nie uzyskasz od sprzedawcy informacji o źródle oraz metodologii pozyskiwania danych, nie będziesz więc mieć pewności, czy swój komunikat marketingowy kierujesz do odpowiedniej grupy docelowej. Kontaktując się z Panoramą Firm, zawsze możesz liczyć na rzetelne informacje dotyczące tego, w jaki sposób pozyskujemy poszczególne rekordy, jak je aktualizujemy, rozbudowujemy itd. Dzięki temu masz szansę podjąć decyzję bez zbędnych wątpliwości.

Dowiedz się, w jaki sposób i jak często weryfikowane i aktualizowane są dane

Baza danych, która nie jest regularnie aktualizowana, to spore ryzyko. Warto więc dowiedzieć się, czy firma zapewniająca nam usługi, posiada odpowiednie zasoby oraz narzędzia do tego, aby na bieżąco aktualizować wszelkie dane. Przykładowo, w Panoramie Firm działa ponad 800-osobowy zespół, który każdego dnia weryfikuje, uaktualnia i sprawdza dane. Dzięki temu możemy zapewnić naszym klientom wysokiej jakości bazy, gwarantujące wysoki poziom skuteczności.

Nie trać więcej czasu!

Podpowiemy ci jakie rozwiązania dobrać abyś docierał do odpowiednich osób decyzyjnych.

Chcę się skonsultować