Od etykiet po Excela. Podstawowe formy udostępniania biznesowych baz danych

biznesowe bazy danych

Decydując się na zakup bazy danych biznesowych, musisz wybrać również format, w jakim zostaną ci udostępnione zasoby. Panorama Firm udostępnia je w postaci elektronicznej, np. w formacie tekstowym, a także poprzez program Access. Tak naprawdę to klient określa, jaki format będzie dla niego najdogodniejszy. Poniżej przedstawiamy kilka najważniejszych możliwości.

Różne formaty udostępniania baz danych

  • Etykiety. Są to etykiety samoprzylepne tworzone na specjalnym papierze, na których znajdują się informacje na temat firm wraz z danymi adresowymi. To niezwykle wygodna forma dedykowana przede wszystkim tym klientom, którzy planują wysyłkową kampanię marketingową. Taką etykietę wystarczy jedynie nakleić na kopertę i wysłać.
  • Excel. To program arkusza kalkulacyjnego, który każdego dnia wykorzystuje wiele firm, dlatego jest on bardzo często preferowany również w przypadku baz danych. Może zawierać bardzo duże ilości danych posegregowanych w różnych arkuszach. Jest zoptymalizowany przede wszystkim pod kątem analizy danych i obliczeń. Pozwala również na tworzenie prostych i złożonych formuł, wykonywanie obliczeń czy przygotowywanie wykresów. Bardzo dobrze sprawdza się przede wszystkim w przypadku złożonych danych liczbowych, które zamierzasz szczegółowo analizować.
  • Access. To bardzo wygodny program przede wszystkim do regularnego śledzenia i rejestrowania danych. Program ten zapewnia wygodny interfejs, dlatego praca z danymi jest przystępna. Umożliwia m.in. automatyzowanie często wykonywanych czynności, sprawne raportowanie, udostępnianie struktury danych, tworzenie etykiet wysyłkowych itp. Ogólnie rzecz ujmując, Access przeznaczony jest do lepszego zarządzania danymi.
  • Plik tekstowy. Główną zaletą plików tekstowych jest ich prosta konstrukcja. Jest to dobra podstawa do tworzenia programów wykorzystujących tekstowe bazy danych.

Oczywiście są to tylko przykłady różnych form udostępniania danych. Panorama Firm jest otwarta na potrzeby klientów, dlatego też niezbędne zasoby przygotowujemy też w innych preferowanych formatach. Istnieje przy tym możliwość przekazania baz z zastosowaniem protokołów FTP lub API.

Nie trać więcej czasu!

Podpowiemy ci jakie rozwiązania dobrać abyś docierał do odpowiednich osób decyzyjnych.

Chcę się skonsultować