Kiedy może przydać się baza firm zlikwidowanych?

baza danych

Baza danych firm to przydatne źródło informacji, które mają bardzo szerokie zastosowanie w biznesie. Wykorzystywane są przede wszystkim do celów marketingowych, ale mogą również służyć do różnorodnych działań z zakresu analizy czy badań rynkowych. Myśląc o bazie danych, zwykle bierzemy pod uwagę firmy aktywne, które w danym momencie prowadzą swoją działalność na rynku. Tymczasem spis zlikwidowanych podmiotów również może okazać się przydatny. W jakim celu można wykorzystać bazę firm zlikwidowanych? Czym jest taka baza i jak ją pozyskać? Na te i kilka innych pytań odpowiemy w dalszej części naszego wpisu.

Baza firm zlikwidowanych — co to właściwie jest?

Baza danych firm zlikwidowanych formalnie nie różni się od baz podmiotów działających na rynku. To zbiór nazw, adresów oraz innych ważnych informacji na temat przedsiębiorstw, organizacji, instytucji itp., które zaprzestały swojej działalności lub zmieniły adres siedziby. Właściwie tylko status aktywności rynkowej wyróżnia bazy danych firm zlikwidowanych od innych baz. W praktyce nadal jest to cenne źródło informacji, które — jeśli zostanie przygotowane w sposób rzetelny — może znaleźć swoje zastosowanie.

Skąd czerpać informacje na temat firm zlikwidowanych? Gromadzi je Panorama Danych, która zapewnia bazy składające się z ponad 1 500 000 rekordów, na bieżąco je aktualizując i uzupełniając o nowe podmioty. Są to nie tylko nazwy firm, ale również dodatkowe informacje, jak numery NIP, REGON czy KRS.

Panorama Danych zapewnia nie tylko bazy podmiotów zlikwidowanych, ale również takich, które zmieniły swoją siedzibę. Wszystkie dane pochodzą ze sprawdzonych i legalnych źródeł, m.in. z jawnych rejestrów urzędów i instytucji publicznych, dlatego można mieć pewność ich wiarygodności.

W jakim celu korzystamy z bazy firm zlikwidowanych?

Przydatność baz danych firm aktywnie działających na rynku jest dość oczywista. Nie zawsze jednak wiemy, do czego właściwie byłyby nam przydatne informacje o firmach, które już nie istnieją. Tworzenie tego rodzaju baz nie jest bezcelowe. Przede wszystkim służą one do aktualizacji bieżących baz danych klientów. W ten sposób można na bieżąco pozbywać się nieaktualnych rekordów. To prosty i szybki sposób weryfikacji prowadzonej bazy, co jest kluczowe w planowaniu akcji marketingowych oraz budżetu przeznaczonego na ten cel. Eliminując z listy nieaktywne rekordy, unikamy kierowania przekazu marketingowego na nieaktualne adresu, a więc ograniczamy niepotrzebne koszty. Bazy firm zlikwidowanych są przydatne podczas podejmowania strategicznych decyzji oraz planowania kampanii sprzedażowych i reklamowych.

Aktualność bazy danych jest ważna również podczas prowadzenia działań z zakresu analizy rynku, gdyż ogranicza nie tylko koszt, ale również czas poświęcony na próby kontaktu z nieaktywnymi podmiotami. Odpowiednio wykorzystane baza firm zlikwidowanych może stanowić opłacalną inwestycję.

Jeśli jesteś zainteresowany skorzystaniem z ogólnopolskiej bazy firm zlikwidowanych, zapraszamy do kontaktu z PanoramaDanych.

Nie trać więcej czasu!

Podpowiemy ci jakie rozwiązania dobrać abyś docierał do odpowiednich osób decyzyjnych.

Chcę się skonsultować