Baza numerów, czyli kilka słów o docieraniu do swoich Klientów

dzwonienie do klientów

Bazy numerów telefonów to podstawa marketingu bezpośredniego. Pozyskiwanie lub utrzymywanie relacji z klientami poprzez telemarketing to wciąż najefektywniejsza i najszybsza forma działań promocyjnych czy sprzedażowych. Jest jednak wiele czynników, które wpływają na skuteczność podejmowanych działań w tym zakresie. Jednym z nich jest wiarygodna, rzetelnie przygotowana, a jednocześnie na bieżąco aktualizowana baza numerów.

Baza telefonów komórkowych i stacjonarnych — jak ją pozyskać?

Pierwszym krokiem przy wdrażaniu działań z zakresu marketingu bezpośredniego, jest pozyskanie odpowiedniej bazy danych, która umożliwi kontakt z potencjalnymi klientami, kontrahentami czy partnerami biznesowymi. Jak taką bazę pozyskać?

Firma może tworzyć niezbędne zasoby we własnym zakresie. Własna baza to ogromny potencjał, jednak wymaga równie dużego zaangażowania. Po pierwsze, proces tworzenia bazy jest czasochłonny. Po drugie, po jej stworzeniu trzeba nadal regularnie dbać o jej aktualizację i weryfikację. Kiedy więc istnieje konieczność realizacji określonych celów sprzedażowych czy wizerunkowych „tu i teraz”, możliwie jak najszybsze uzyskanie niezbędnych informacji kontaktowych to podstawa.

Jakie jest wyjście z tej sytuacji? Baza telefonów komórkowych i stacjonarnych zapewniana przez Panoramę Danych. Zapewniamy kompletny i stale aktualizowany zbiór numerów telefonów (w tym komórkowych i stacjonarnych) do firm już istniejących na rynku i nowopowstałych. Wszystkie rekordy są na bieżąco aktualizowane, uzupełniane (codziennie pozyskujemy nowe kontakty) i zweryfikowane. W ten sposób możesz skutecznie i sprawnie dotrzeć do grupy docelowej.

Skutecznie docieraj do swoich klientów

Drugim kluczowym czynnikiem wpływającym na skuteczność realizowanych działań z zakresu marketingu bezpośredniego jest przemyślany i dostosowany do specyfiki grupy docelowej plan działań. Warto więc zadbać o to, aby dane telefonów w bazie były odpowiednio posortowane według odpowiednich kategorii. Segmentacja kontaktów telefonicznych możliwa jest m.in. na podstawie sieci GSM.

Panorama Danych zapewnia bazy, które składają się nie tylko z danych personalnych i numerów telefonów, ale również danych demograficznych czy informacji dotyczących potrzeb, preferencji zakupowych, zamożności klientów indywidualnych itd. Rekordy skutecznie umożliwiają celne targetowanie kampanii telemarketingowych. Zapewniane przez nas bazy danych zawsze tworzone są zgodnie z wymogami RODO i podlegają cyklicznej weryfikacji aktualności.

Nie trać więcej czasu!

Podpowiemy ci jakie rozwiązania dobrać abyś docierał do odpowiednich osób decyzyjnych.

Chcę się skonsultować